Menu

Benefity balenia private label výživových doplnkov do potravinárskych vreciek

Pokiaľ chcete vaše private label vitamíny, minerály či iné doplnky baliť ekologicky, cenovo výhodne, avšak zároveň bezpečne, potravinárske vrecká môžu byť skvelým riešením. Prinášajú hneď niekoľko cenných výhod, ktoré sa oplatí poznať. Čo by ste o nich mali vedieť? 

Materiál potravinárskych vreciek 

Vybrať si môžete z viacerých druhov potravinárskych vreciek líšiacich sa materiálom, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie sa používajú papierové alebo papierovo-hliníkové vrecká. Druhý menovaný typ je o niečo odolnejší, avšak aj klasické papierové vrecká sa vyrábajú z odolných druhov papiera, ktorý vydrží namáhanie a odolá vonkajším vplyvom. Vrecká môžu byť vybavené transparentnou fóliou, vďaka ktorej je viditeľný obsah balenia. 

Výhodou potravinárskych vreciek v porovnaní s inými druhmi balení je recyklovateľnosť a kompostovateľnosť. Pokiaľ budete svojimi produktmi cieliť na ľudí, ktorí dbajú na ekológiu a ochranu životného prostredia, tento aspekt môže byť zaujímavou pridanou hodnotou. 

Hmotnosť – cenná výhoda pri preprave 

Potravinárske vrecká zaberajú málo miesta. No čo je hlavné, v porovnaní s liekovkami či dózami sú ľahšie. Na prvý pohľad nemusí byť úspora hmotnosti tak výrazná, avšak pokiaľ budete prepravovať desiatky či stovky balení, úspora už bude citeľná. Nižšia hmotnosť sa prejaví aj na menších poplatkoch za dopravu. Nehovoriac o tom, že taktiež cena samotných potravinárskych vreciek je nižšia ako cena iných druhov balenia. 

Praktické prvky potravinárskych vreciek 

Nami ponúkané potravinárske vrecká, do ktorých je možné baliť private label výživové doplnky, sú vybavené praktickým ZIP uzatváraním. Vďaka nemu je možné ich viacnásobné otváranie a zatváranie, teda produkt vo vnútri balenia bude vždy chránený pred vonkajšími vplyvmi. ZIP uzatváranie zabezpečuje vzduchotesnosť vrecka. 

Naviac, na povrch vrecka je možné priamo potlačiť vami zvolenú grafiku, logo, respektíve, užitočné informácie pre zákazníkov. Teda, obal neplní len ochrannú, ale aj marketingovú a informačnú funkciu. Pri návrhu grafiky na vaše balenie vám radi pomôžu naši skúsení grafici. 

Odolnosť na prvom mieste 

Hoci potravinárske vrecká môžu na prvý pohľad vyzerať zraniteľne, v skutočnosti poskytujú vynikajúcu ochranu obsahu, ktorý je v nich zabalený. Predovšetkým, vďaka vzduchotesnému uzáveru chránia voči navlhnutiu a rozmočeniu. Naviac, poskytujú aj ochranu pred slnečným žiarením. Môžete tak do nich baliť aj citlivejšie výživové doplnky. 

Možnosť využitia potravinárskych vreciek 

Potravinárske vrecká sú dostupné v rozličných veľkostiach. Viete si tak vybrať presne takú verziu, ktorá bude zodpovedať množstvu vášho výživového doplnku. Nebudete tak zbytočne predávať vzduch. 

Naši klienti využívajú potravinárske vrecká najčastejšie na balenie tabletových, kapsulových a práškových foriem produktov. Vďaka ZIP uzatváraciemu systému sú vhodné aj na balenie produktov, ktoré majú dlhú trvanlivosť a sú určené na dlhodobejšie užívanie. Výhodou potravinárskeho vrecka je aj možnosť jednoduchého dávkovania produktu – široký vstupný otvor zabezpečuje ľahké sypanie, prípadne naberanie lyžičkou. 

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho

Kontakt

Potrebujete viac informácií? Radi vám odpovieme
Hlavný kontaktný formulár (SR)
leaf
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram