Menu

Liekovka ako obal na váš private label produkt – aké sú jej výhody?

Dôležitou súčasťou procesu návrhu private label výživových doplnkov je výber správneho balenia. Podľa našich skúseností sa najväčšej obľube tešia práve liekovky. Tie sú často využívané aj farmaceutickými spoločnosťami na balenie liečiv. Aké sú ich hlavné benefity a na balenie ktorých foriem produktov ich môžete využiť? 

Plastová verzus sklenená liekovka 

Liekovky môžu byť vyrobené buď z plastu, alebo zo skla. Benefitom plastového variantu je jeho nízka hmotnosť a taktiež o niečo nižšia cena. Sklenené liekovky sú vyrábané z odolných skiel, takže sa nedajú len tak ľahko rozbiť. Ich výhodou je, že na zákazníkov pôsobia o niečo prémiovejším dojmom ako plastové alternatívy. V konečnom dôsledku je tak len na vás, pre aký materiál sa rozhodnete. 

Rôzne veľkosti a tvary 

Tvar obalu je dnes pomerne dôležitým faktorom, ktorý dokáže zaujať potenciálneho zákazníka. Predsa len, skôr vás spomedzi desiatok podobných výživových doplnkov upúta ten, ktorý bude v nejakom netradične tvarovanom obale. Treba však myslieť na to, že tvar má aj praktickú funkciu. Ovplyvňuje totiž to, ako ľahko sa bude váš produkt dávkovať. A keďže liekovka je viacdávkovým balením, táto skutočnosť je celkom podstatná. 

V našej ponuke máme na výber široké portfólio rôznych veľkostí a tvarov liekoviek, ľahko si tak dokážete vybrať takú, ktorá bude zodpovedať vašim požiadavkám. Naviac, k dispozícii je aj viacero rôznych farieb. 

Možnosť sekundárneho obalu 

Liekovka je takzvaným primárnym obalom, ktorý priamo prichádza do styku s vaším výživovým doplnkom. Avšak v prípade záujmu ponúkame aj možnosť sekundárneho obalu v podobe papierovej škatuľky, v ktorej bude zabalená liekovka. Sekundárny obal plní dodatočnú ochrannú funkciu, ale taktiež na ňom môže byť zaujímavá potlač, logo vašej firmy alebo informácia o užívaní či obsahu. 

Na liekovku obvykle taktiež lepíme etikety, ktoré môžu mať grafickú úpravu podľa vašich predstáv. Taktiež by mali obsahovať informácie o zložení, dávkovaní či potenciálnych priaznivých účinkoch. 

Dokonalá ochrana obsahu 

Liekovka je vzduchotesným obalom, ktorý je odolný voči zdeformovaniu. Dokonale ochráni vaše vitamíny, minerály alebo akékoľvek ďalšie výživové doplnky pred vlhkosťou, slnečným žiarením a inými nežiadúcimi vplyvmi okolitého prostredia. Pri preprave alebo skladovaní tak váš výživový doplnok vydrží bez rizika znehodnotenia a straty pôvodných vlastností. 

Naviac, liekovky môžu byť vybavené aj detskou poistkou alebo garančným prstencom. Ich obsah tak bude ešte lepšie chránený pred nežiadúcim narušením vonkajšími vplyvmi. 

Možnosti využitia liekoviek 

Liekovky sú vhodné na balenie širokého spektra rôznych výživových doplnkov. Najčastejšie sa využívajú pri tabletových, kapsulových a práškových formách produktov.

Liekovky prinášajú najlepší pomer funkcionality, veľkosti a ceny. Práve preto sú najobľúbenejším obalom private label výživových doplnkov. Produktu dodávajú prémiový nádych a je možné nalepiť na ne rôzne druhy etikiet, ktoré dizajnom zaujmú potenciálnych zákazníkov.  

Páči sa vám tento článok? Zdieľajte ho

Kontakt

Potrebujete viac informácií? Radi vám odpovieme
Hlavný kontaktný formulár (SR)
leaf
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram